Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Jakość

Jakość oferowanych części samochodowych ma dla nas kluczowe znaczenie dlatego podjęliśmy decyzję o prezentowaniu tak jak firma Polcar oznaczeń jakości oferowanych towarów. Nasza decyzja wynika z chęci przekazania oferty w sposób czytelny i przejrzysty, a informacje zawarte na etykietach produktów ułatwiają ich pozycjonowanie i porównanie z innymi ofertami.
Stosujemy oznaczenia produktów i towarów w udostępnianych jako Dystrybutor Katalogach zgodne z Jednolitym Systemem Informowania o Jakości Części opracowanym przez firmę Polcar:


O części oryginalne* (OE) oznakowane logo - znakiem towarowym producenta pojazdu.

Q
 
części oryginalne* (OEM/OES) oznakowane logo - znakiem towarowym producenta części, dostarczającego dany element na pierwszy montaż.

PC
 
części nadwozia o porównywalnej jakości**, które dodatkowo posiadają certyfikat jakości wydany przez jeden z instytutów: Centro Zaragoza, Thatcham lub TÜV Rheinland.

PJB  –  części o porównywalnej jakości**, szczególnie polecane przez dostawcę (dystrybutora), których jakość jest dodatkowo gwarantowana przez wskazanego w katalogu i zawsze tego samego Producenta.

PJ  –  części o porównywalnej jakości**, szczególnie polecane przez dostawcę (dystrybutora).

P części o porównywalnej jakości**.
 
 Części oznakowane Z i ZJ mogą być wykonane z różnych surowców i przy użyciu innych technologii niż te stosowane przy produkcji części oryginalnych.
 

ZJ zamiennik o podwyższonej jakości, polecany przez dostawcę (dystrybutora).

Z pozostałe zamienniki.Produkty oferowane w zakładce Układy termiczne katalogu oznaczane są specjalnie dla tego asortymentu dedykowanymi oznaczeniami jakości

Na rynku części samochodowych, prezentowane przez firmę Polcar podejście tj. umieszczenie informacji o jakości dla wszystkich oferowanych części, jest unikalnym w skali światowej rozwiązaniem, umożliwiającym świadomy wybór towaru według najważniejszych dla danego Klienta kryteriów np. relacji jakość/cena a wiek samochodu.

Podstawą do przygotowania Systemu oznaczeń jakościowych firmy Polcar była dyrektywa Komisji Europejskiej 1400/2002 tzw. GVO (dziś jest to dokument historyczny, kontynuowany w Rozporządzeniu Komisji UE nr 461/2010).

*) „oryginalne części zamienne” to części zamienne tej samej jakości, co komponenty stosowane do montażu pojazdu samochodowego, produkowane zgodnie ze specyfikacjami i standardami produkcyjnymi, ustalonymi przez producenta tych pojazdów do produkcji komponentów lub części zamiennych danego pojazdu samochodowego, w tym części zamienne produkowane na tej samej linii produkcyjnej, co komponenty danego pojazdu samochodowego; przyjmuje się, że części zamienne są oryginalne, jeżeli producent tych części zaświadczy, że zostały one wyprodukowane zgodnie ze specyfikacjami i standardami produkcyjnymi ustalonymi przez producenta danych pojazdów i są one tej samej jakości, co części stosowane do montażu tych pojazdów;

**) „części zamienne o porównywalnej jakości” to części zamienne, których producent zaświadczy, że są one tej samej jakości, co komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych.